Vasyli Custom FL (kształtowalna termicznie)

Cena: 360,00 zł

Dostępne rozmiary: od 28 do 50

Jedna z najpopularniejszych ortez VASYLI w wersji pełnowymiarowej. Świetnie sprawdza się w butach z których można usunąć fabryczną wkładkę wewnętrzną np. w butach typu sportowego. Charakteryzuje się bardzo o skuteczną korekcję ustawień stóp i kolan przez możliwość wykorzystanie klinów koślawiących i szpotawiących przodo- i tyłostopie, klinów podwyższających piętę itd. Tłumienie wstrząsów na pięcie i głowie kości pierwszego palca realizowane jest przez odpowiednio umiejscowione i ukształtowane wstawki wykonane z materiału rozpraszającego naciski dynamiczne. Modelowanie termiczne zapewnia precyzyjne dopasowanie do stopy.

Vasyli Custom FL występują w trzech kolorach oznaczających ich twardość. Doboru dokonuje się na podstawie wagi ciała i aktywności fizycznej pacjenta

  • zielona – polecana dla dzieci i osobom o wadze do 50 kg lub bardzo malej aktywności fizycznej. Idealna dla osób starszych, cierpiących z powodu choroby zwyrodnieniowej stawów lub chorych na cukrzycę.

  • niebieska – średniej twardości, pozwala doskonale kontrolować biomechanikę ciała podczas ruchu. Kryteriami dla tej ortezy jest przedział wagowy użytkownika 50 do 80 kg i niskiej aktywność fizyczna.

  • czerwona - zalecana dla osób aktywnych zawodowo, amatorsko uprawiających sport oraz osób o wadze przekraczającej 80 kg

 
Do góry Przejdź do strony głównej